fbpx
Pokaz druku 3D


Podczas pokazu uczestnicy zapoznają się z następującymi zagadnieniami:

  • Poznanie istoty druku 3D - pokaz druku 3D
  • Poznanie ścieżki wytwórczej w technologiach trójwymiarowych od pomysłu przez projektowanie do zmaterializowania projektu
  • Zastosowanie druku 3D w inżynierii, architekturze, medycynie, stomatologii, sztuce, nowoczesnym wzornictwie, przemyśle modowym i wielu innych dziedzinach.
  • Wystawa najciekawszych wydruków 3D
  • Konsultacja swojego pomysłu wynalazku i porada ekspertów
    W prezencie pamiątkowa opaska na rękę wydrukowana z materiału świecącego w ciemności dla każdego uczestnika

Koszt 45- minutowego pokazu wynosi:

  • 50 zł za osobę – przy ilości powyżej 30 osób
  • 60 zł za osobę - przy ilości  od 15 do 30 osób
  • Na terenie Warszawy dojazd gratis. Poza Warszawą 4 zł za kilometr.

pokazy-druku-3d-dla-szkol-i-instytucji (1)

CEL POKAZÓW I WARSZTATÓW Z PROJEKTOWANIA I DRUKU 3D

Celem pokazów i warsztatów z projektowania i druku 3D jest popularyzowanie nowoczesnych technik trójwymiarowych wśród dzieci, młodzieży, dorosłych, a także seniorów. Świadomość społeczeństwa w zakresie projektowania, druku 3D i technik pokrewnych w dalszej perspektywie będzie rzutować na ilość prototypów, wynalazków, a także powstających startupów.

 

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ WARSZTATY Z PROJEKTOWANIA I DRUKU 3D?

Pokazy i warsztaty z projektowania i druku 3D przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, liceum, nauczycieli, osób dorosłych, a także seniorów. Pokazy i warsztaty dostosowane są do wieku uczestników.

 

ASPEKTY LOGISTYCZNE POKAZU DRUKU 3D

  • Każdy pokaz trwa 45 minut
  • Do przeprowadzenia pokazu konieczna jest sala z rzutnikiem (lub miejsce na wyświetlanie), powierzchnia do rozstawienia kilku stołów z wystawą modeli pokazowych oraz dostęp do prądu.
  • Maksymalna liczba osób mogąca wziąć udział w pokazie to 30 osób. Istnieje możliwość zorganizowania kilku pokazów z rzędu.
     


PRZEZ KOGO PROWADZONE SĄ POKAZY I WARSZTATY Z PROJEKTOWANIA I DRUKU 3D?

Pokazy I warsztaty z projektowania i druku 3D prowadzone są przez inżynierów i specjalistów z obszaru technologii trójwymiarowych posiadających doświadczenie zarówno przemysłowe jak i akademickie.

2_15_43_portret-biznesowy-instytut-wyobrazni

Tomasz Majda
Pomysłodawca i współtwórca Instytutu Wyobraźni.

Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Materiałowej. Ukończył również studium „Safety Engineering” na belgijskim KU Leuven. W swojej karierze zawodowej zajmował się projektowaniem i drukiem 3D m.in. dla przemysłu maszynowego, elektronicznego czy automotive. Pracował także w dziedzinie druku 3D dla potrzeb inżynierii tkankowej, gdzie zdobył doświadczenie w zakresie technik addytywnych proszków metali. Brał udział w wielu projektach badawczych, autor publikacji „Influence of hydrostatic extrusion process on microstructure and texture of polycrystalline nickel".
Obecnie, oprócz rozwijania technik przyrostowych i VR w edukacji, zaangażowany jest w działalność przemysłową w obszarze druku 3D i wirtualnej rzeczywistości dla potrzeb medycyny, architektury i sektora produkcyjneg0676678o. Ponadto pracuje nad przełomowym przedsięwzięciem przymierzalni ubrań online wykorzystującym sztuczną inteligencję i technologie trójwymiarowe.
Do jego głównych zainteresowań należą: antyki, literatura klasyczna i sport. Starszy brat 11-letniej Magdaleny , która zainspirowała go do założenia Instytutu Wyobraźni.

20_41_35_portret-biznesowy-instytut-wyobrazni-1a

Paweł Suliga
Dyrektor artystyczny i współtwórca Instytutu Wyobraźni.

Ukończył Wydział Inżynierii Materiałowej na Politechnice Warszawskiej. Pomimo wykształcenia technicznego, pozostał głęboko oddany działalności filmowej i artystycznej. W jego dorobku reżyserskim znaleźć można liczne ekranizacje autorskich scenariuszy, w tym prace nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych. Pasja tworzenia, będąca motorem poszukiwań coraz to nowszych kierunków własnej realizacji, a także szerokie horyzonty myślowe, utorowały prostą drogę do zainteresowania się technologiami 3D. Fascynacja i poczucie nieograniczonych możliwości nowatorskich narzędzi zaowocowało misją edukacji wśród najmłodszych – jak to zawsze podkreślał, umysłów najbardziej plastycznych.

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Instytut Wyobraźni
ul. Pańska 75/7
00-834 Warszawa
e-mail: zapisy@instytutwyobrazni.pl
tel: 606 378 165 tel2: 666 316 171